Επιμορφωτικές ημερίδες ΠΕ60, ΠΕ70 με θέμα «Τεχνικές διαχείρισης προβλημάτων συμπεριφοράς σε σχολικά περιβάλλοντα»

Τετάρτη, 6/11/2019, Δημοτικό Σχολείο Σκύρου.

Επιμορφωτική ημερίδα δασκάλων και νηπιαγωγών με θέμα «Τεχνικές διαχείρισης προβλημάτων συμπεριφοράς σε σχολικά περιβάλλοντα«, στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Στερεάς Ελλάδας.  Ευχαριστούμε τον Διευθυντή του δημοτικού σχολείου κ. Εμμανουήλ Μιχάλη για τον χώρο και τη βοήθεια που μας παρείχε, τη Ναυτική Εταιρεία Σκύρου και τον Δήμαρχο Σκύρου, για τη φιλοξενία!

Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, στέκεται και εσωτερικός χώρος

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, άτομα κάθονται, οθόνη και εσωτερικός χώρος

Tρίτη 12/11/2019 – Δημ. Σχολέιο 2, Ν. Αρτάκη

Ευχαριστούμε τη Διευθύντρια κ. Άννα Καραγιάννη για την άψογη φιλοξενία και όλους τους εκπαιδευτικούς που συμμετείχαν με ενθουσιασμό.
Στο συγκεκριμένο σχολείο, επίσης, είχαμε την ευκαιρία να περιηγηθούμε στο Μουσείο Σχολικής Ζωής, και να θαυμάσουμε αντικείμενα που υπήρχαν στα σχολεία δεκαετίες πριν. Θρανία, σχολικές ποδιές, φωτογραφίες, απολυτήρια, βιβλία και πολλά άλλα ενθύμια από τη ζωή στο σχολείο μιας άλλης εποχής, μας ξύπνησαν αναμνήσεις και μας γέμισαν νοσταλγία. Προτείνουμε στα σχολεία να το επισκεφτούν, αλλά και να εμπλακούν σε ανάλογες δραστηριότητες.

Image may contain: 2 people, including Χρυσούλα Κολέσια, people sitting and indoor

Image may contain: 6 people, people smiling, people sitting, table, child and indoor

Image may contain: 8 people, including Χρυσούλα Κολέσια, people sitting and indoor

No photo description available.